ust
Canon Hakkında

Toshiba, binlerce megavatlık enerji istasyonlarından, enerji kullanımında en son yenilikleri ihtiva eden minyatür çip teknolojisine kadar oldukça geniş ürün yelpazesi ile sanayi alanında etkin faaliyetleri bulunan global bir kurumdur.

Toshiba'nın üretim yelpazesinde endüstriyel cihazlar, ulaşım, enerji istasyonları, dayanıklı tüketim malları, bilgi ve haberleşme donanımı bulunur; birçok elektronik aygıtın kullanılabilmesini sağlayan yarı iletken maddeler de, Toshiba'nın üretimini hızla arttırdığı ürünler arasındadır.

Toshiba'nın tarihi ilginç, özellikli, değişik ve sürprizlidir.100 yıl kadar önce pitoresk bilmecesi gibi olan Japon ünü kırılıp endüstriye susamış yıllara açılırken başlar. Elektrik yeni icat edilmiştir ve 1899 da Japonya'da ilk olarak elektrik aydınlatma ekipmanları yapan firma Tokyo Electric Company ismini benimser. Ayni tarihlerde Japonya’daki en büyük ağır elektrik ekipmanları üretimi yapan firma da Shibauro Electric Company ismini alır. 1939 yılında bu iki firma birleştiğinde, Tokyo Shibauro Electric Company ismi şirketin bütün dünyada ev aletlerindeki ismi olarak tanınmaya başlanır. Bu iki şirketin birleşmesi ile birlikte TOSHIBA adı rumuz olarak kullanılmasına rağmen TOSHIBA ismi 1978 yılından sonra resmi olarak kullanılmaya başlanır.

Bugün Toshiba Corporation tüm faaliyetlerini dört ana segmentte toplamıştır:

1.    
Digital Ürünler segmenti

2.    
Elektronik Aygıtlar segmenti

3.    
Sosyal Altyapı segmenti

4.    
Ev Aletleri segmenti

Toshiba Medical Systems Corporation Sosyal Altyapı segmentine dahildir.

Toshiba Corporation tüm dünyadaki 2008 yılı verilerine göre toplam net satışları 76 Milyar 680 Milyon ABD Doları ve toplam işgücü 198.000 kişidir.

 

alt
toshiba-tıbbi
This website includes information intended for healthcare professionals. Some systems may not be available in some countries.
Contact our local representatives for details.
3nokta